Aby przybliżyć Państwo nasze miasto zapraszamy do zapoznania się z praktycznymi informacji o Ciechocinku

Ciechocinek– największy, najpiękniejszy, najbardziej znany polski kurort nizinny, określany mianem „ perły uzdrowisk”. Działalność medyczna prowadzona jest w mieście od ponad 185 lat. Naturalnymi bogactwami kurortu są złoża solanek, korzystne warunki klimatyczne, walory krajobrazowe oraz różnorodna szata roślinna. Wodę pochodzącą ze słonych źródeł wykorzystuje się do kąpieli leczniczych, inhalacji i irygacji, a także do celów pitnych -butelkowana trafia na stoły jako „Krystynka „

Ciechocinek to miasto – ogród. Tereny zielone tworzą trzy parki: Zdrojowy, Tężniowy i Sosnowy, słynne dywany kwiatowe, liczne skwery, zieleńce i parki przy sanatoriach. Corocznie w kurorcie wysadza się setki tysięcy kwiatów.

Dziś Ciechocinek – o każdej porze roku – przyciąga wiele osób. Jego łagodny klimat i walory leczniczo-wypoczynkowe sprawiają, że chce się tam wracać… Po wypoczynek i zdrowie!

CIEKAWOSTKA

Warto przeczytać !

Legenda o Ciechocinku

Istnieje wiele teorii na temat powstania naszego miasta. Według jednej z  nich nazwa pochodzi od Ciechoty, założyciela wsi. Ale najbardziej popularna to romantyczna i znana każdemu mieszkańcowi legenda o Ciechu i Cinie.

Piękna Cina była córką bogatego księcia, pana warownego grodu. Ojciec dziewczyny wybrał dla niej kandydata na męża, którego nie kochała. Książe wpadł w gniew i zabronił im się spotkać. Ciech i Cina nie chcieli zrezygnować ze swoich uczuć dlatego uciekli. Ruszyli w nieznane, jak najdalej bojąc się kary. Dotarli do krainy pełnej pól kwitnącego na żółto rzepaku, przez którą płynęła rzeka Wisła.

Cina zapłakała. Wypełnił ją smutek na myśl, ze już nigdy nie zobaczy ojca. Tam gdzie rozlały się łzy, powstały słone źródełka, które zaopatrywały ludność w sól.

Dziękując obojgu za ten cenny dar, mieszkańcy nowej osady nazwali ją od ich imion – Ciechocinek

Więcej na: www.ciechocinek.pl

Jesienna odsłona Ciechocinka widziana oczami kuracjusza.

« 2 z 2 »